Kredit jár a képzéshez kapcsolódó gyakornoki munkáért

A Miskolci Egyetem Hallgatói Követelményrendszerében rögzítettek szerint a gyakornoki programban végzett szakmai tevékenység szabadon választható tárgyként, kreditponttal ismertethető el.

• Hallgatóknak
  • Oktatás
2024. június 14.

A kreditelismerés feltétele, hogy a hallgató a Miskolci Egyetemmel együttműködési megállapodást kötött szerződő partnernél heti 20 óra időtartamú gyakornoki programban vegyen részt és az adott félévben legalább 23 kreditet teljesítsen.

Ahhoz, hogy kreditelismerésben részesüljön a hallgató, a felsorolt feltételeknek kell megfelelnie:

• Igazolnia szükséges a munkaszerződésével vagy a hallgatói munkaszerződésével, hogy a Miskolci Egyetemmel együttműködési megállapodást kötött szervezetnél gyakornoki tevékenységet végez.
  • Benyújtania szükséges a Neptun Tanulmányi Rendszerből letölthető formanyomtatványt, amely alapján a munkáltató igazolja a hallgató munkakörében végzett feladatait és azt, hogy mely a képzéséhez kapcsolódó kompetenciákat sajátítja el munkavégzése alatt.
  • A hallgatóknak a kérelem benyújtásának szemeszterében minimum 16 hetet szükséges eltölteniük a vállalatnál, ahhoz, hogy kreditbeszámításban részesülhessenek.
  • A szakmai tevékenység felsőoktatási képzésben történő kreditelismerésére irányuló kérelem a Neptun Tanulmányi Rendszerben az Ügyintézés >> Kérvények menüpont alatt indítható el.