Green and Smart Campus

Támogató program

Magyarország központi költségvetése

Támogatási szerződés száma

FEIF/1607-1/2021-ITM_SZERZ; VI/1756/2022/FÁFIN; VI/1093/2023/FÁFIN iktatószámú finanszírozási szerződések

A projekt kezdő dátuma

2021.10.04.

Időtartam

2021.10.04 2024.12.31.

A projekthez megítélt támogatási összeg

21.487.140.000 Ft

A Miskolci Egyetem részére megítélt támogatási összeg

21.487.140.000 Ft

Rövid projekt összefoglaló

2024. év nyarán Miskolc és Debrecen közösen szervezik meg az Európai Egyetemi Játékok nevű nagyszabású sportrendezvényt. Az esemény színvonalas megrendezése és lebonyolítása céljából már 2023-ban megkezdődtek az infrastrukturális fejlesztések a Miskolci Egyetem területén.  Elsőként az E/5. és E/6. nevű kollégiumok felújítása kezdődött meg, melynek keretében megújulnak a kollégiumi szobák, a belső terek, teljesen új bútorzatot kapnak a kollégiumi szobák és közösségi terek továbbá a kollégiumok zöld környezet Korábbi 3-4 ágyas szobákból két ágyas saját fürdő, minikonyha lesz.

1. év végén kezdetét vette a sportinfrastruktúra fejlesztése, melynek keretén belül új 4 pályás teniszcsarnok megépítésére kerül sor, megújul a teniszklub épülete, valamint kialakításra kerül 8 db külső teniszpálya és strandröplabda pálya is.
  1. évben megtörténik még a projekt keretein belül az 4955 m2 alapterületű Egyetemi étterem és hallgatói klub épületének és környezetének teljeskörű felújítása.

Ezen infrastrukturális fejlesztések az Európai Egyetemi Játékok színvonalas lebonyolításának biztosításán túlmenően a hallgatók számára élhetőbbé és komfortosabbá teszik az egyetemen tartózkodás, tanulás, pihenés és étkezés idejét. Célunk ezzel, hogy olyan környezetet hozzunk létre, ahol a klímaadaptációs és energiahatékonysági célokat fenntartható és a modern életvitelt kiszolgáló módon adaptáljuk.