dokumentumok_03
Elnyert hazai és nemzetközi pályázatok

2021-1.2.1-EIT-KIC-2021-00003

2021-1.2.1-EIT-KIC-2021-00003 – HAPAKO – Hazai EIT KIC Raw Materials partnerség az innovációs ökoszisztéma fejlesztéséért

Általános adatok

Projekt címe

Támogató program

Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap

Felhívás kódja

2021-1.2.1-EIT-KIC

Támogatási szerződés száma

2021-1.2.1-EIT-KIC-2021-00003

A projekt kezdő dátuma

2022.06.01.

Időtartam

36 hónap

A projekthez megítélt támogatási összeg

70.000.000 Ft

A Miskolci Egyetem részére megítélt támogatási összeg

37.000.000 Ft

Konzorciumvezető

Miskolci Egyetem

További konzorciumi partnerek

Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, PANNON Pro Innovációs Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság, UNEXMIN Georobotics Korlátolt Felelősségű Társaság

horiz_proj_alap_HU

Rövid projekt összefoglaló

A projekt az EIT KIC Raw Materials társulásban résztvevő magyarországi szervezetek összefogásával konzorciumban kerül megvalósításra. A projekt célja, hogy komplex tevékenységek keretében ösztönözze és elősegítse a projektben résztvevő tagok, közvetve Magyarország szerepét az EIT KIC Raw Materials társulásban, hogy a jelenlegi és jövőbeni partnerek minél aktívabban és sikeresebben tudjanak bekapcsolódni a társulás tevékenységeibe, lefedve a tudásháromszög összes aspektusát.  A projekt fő tevékenységei a kutatás-fejlesztés, az oktatás, valamint vállalkozásfejlesztés. A partnerség célkitűzése, hogy integrálja az eddigi tapasztalatokat, támogassa az ötletgazdákat egységes eljárásrendben és kialakítson a ’jó gyakorlatok’ alapján egy hatékony vállalkozásösztönzési módszertant. Szintén célja a vállalkozásfejlesztésen belül az EIT KIC RM társulás tevékenységének és programjainak népszerűsítése, hazai és nemzetközi szinten egyaránt, valamint lehetséges partnerek aktivizálása és bevonása, partnerkapcsolatok építése és partnerkereső tevékenységek megvalósítása révén.