Együttműködés a ZalaZone-nal

A korábbi együttműködési megállapodás állásáról, valamint a jövőbeli lehetőségekről tárgyaltak a Miskolci Egyetem vezetői és a ZalaZone Ipari Park Zrt. képviselői Zalaegerszegen.

2024. június 06. / Frissítve: 2024. június 10. 08:10

A Miskolc Egyetem és a ZalaZONE Ipari Park Zrt. 2022 júliusában írt alá együttműködési megállapodást, amely a jövő mérnökeinek duális képzését, a közös kutatást és fejlesztést, a járműipari innovációt segítő együttműködést, a nemzetközi és hazai pályázatok kölcsönös előnyöket nyújtó elérését szolgálja.

Zalaegerszegen folyamatosan fejlődik egy innovációs ökoszisztéma, amelynek része egy önvezető autókat tesztelő pálya a ZalaZone Ipari Parkban , ahol többek között kutatóközpontot is kialakítottak.

Látogatásunk során körbevezettek minket, megmutatták, hogyan fejlődik a gazdasági környezet, majd az egyetem és az ipari park együttműködésének eddigi állásáról és a jövőbeli lehetőségekről tárgyaltunk.

– mondta el Prof. Dr. Horváth Zita az egyetem rektora a zalaegerszegi látogatásról.

ZalaZone2024