A fókuszterület a modern anyagfejlesztési, – előállítási technológiák és vizsgálati technikákhoz szükséges kompetenciákat egyesíti, amely elsősorban az Anyag- és Vegyészmérnöki karhoz tartozik.
Az európai ipar versenyképességének javításához elengedhetetlen a tudásintenzív ipar kialakítása. A tudás-intenzív anyaggyártáson belül kiemelten fontos az intenzív képlékeny alakítás fejlesztése: a termo-mechanikus ciklikus alakítás szemcsefinomító hatása törvényszerűségeinek feltárása fizikai szimulációval. Ebben a folyamatban az újszerű tulajdonságokkal rendelkező anyagok is kulcsszerepet töltenek be, és számos területen megalapozzák a műszaki haladást.
A Központ legfontosabb célja, hogy kapcsolódjon az anyagtudományi, anyaginformatikai, nanotechnológiai és nanotoxikológiai kutatásban és fejlesztésében élenjáró nemzetközi trendekhez, alkalmazza a legmodernebb tudományos módszereket, eljárásokat és tapasztalatokat. Fontos törekvés a különleges tulajdonságokkal rendelkező anyagokra vonatkozó tudás bővítése, ismeretalapú, igényre szabott és előre jelezhető jellemzőkkel rendelkező anyagok kutatása.
K+F+I menedzsment Osztály