Petrich Géza örökségét vitték tovább az ábrázoló geometria versenyen

A Miskolci Egyetem nagy hírű professzorának emlékére első alkalommal rendezte meg a Petrich Géza Ábrázoló Geometria Versenyt a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Matematika Intézetének Ábrázoló Geometria Tanszéke.

• GÉIK
  • Oktatás
  • Tudomány
2024. május 14. / Frissítve: 2024. május 16. 12:30

A május 9-én tartott megmérettetésen a versenykiírók szintetikus úton megoldandó feladványaira számos értékes, konstruktív megoldás született.

A versenyen 1. helyezést ért el Loksa Gergő András, 2. helyen Németh Péter, míg a 3. helyen Béres Máté végzett, mindannyian gépészmérnök hallgatók.
Különdíjban részesültek az 1. helyen megosztva Guba Dániel és Molnár Mátyás, a 2. helyen Greskó Dániel, míg a 3. helyen Demeter Bálint. Őket a Terplán Zénó Ösztöndíj Program támogatja a következő félév során elkészülő TDK-dolgozatuk, illetve szakmai cikkük megírásában.

A versenysorozat folytatása az őszi szemeszterben várható.

verseny
Zárásként minden résztvevő emléklapot vehetett át a versenyt szervező vezető oktatóktól, Óváriné Dr. habil. Balajti Zsuzsannától és dr. Túri Józseftől