E-mobility Miskolcról: Hűtővíz keringető szivattyú és motorhűtő ventilátor továbbfejlesztése az elektromos járművekben elvárt magasabb minőségi követelmények figyelembevételével
Projekt címe
E-mobility Miskolcról: Hűtővíz keringető szivattyú és motorhűtő ventilátor továbbfejlesztése az elektromos járművekben elvárt magasabb minőségi követelmények figyelembevételével
Támogató program
Széchenyi 2020 (2014-2020)
A projekt kezdő dátuma
2017.05.02.
Időtartam
2017.05.02. – 2021.07.16.
A projekthez megítélt támogatási összeg
1.038.463.144 Ft
A Miskolci Egyetem részére megítélt támogatási összeg
499.339.999 Ft
Konzorciumvezető
Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.
További konzorciumi partnerek
Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., Miskolci Egyetem
E-mobility Miskolcról – Hűtővíz keringető szivattyú és motorhűtő ventilátor továbbfejlesztése az elektromos járművekben elvárt magasabb minőségi követelmények figyelembevételével témában valósít meg nyertes projektet a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft., a Miskolci Egyetemmel és a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.-vel közösen.
A projekt végrehajtása során megvalósított műszaki megoldások nagymértékben növelik a Bosch által gyártott termékek minőségét és szélesítik alkalmazhatóságukat, ami hosszú távon biztosítja a Bosch versenyképességét. A projektbe bevont mérnökök a Miskolci Egyetemmel és a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.-vel folytatott közös munka során fejlesztik szakmai kompetenciájukat, és termékismeretükkel elősegítik, hogy a Bosch vezetői szivattyúk és motorhűtő ventilátorok területén további programok helyi gyártásáról pozitív döntést hozzanak, köszönhetően a szériagyártás magas szintű lokális mérnöki támogatásának.
A Bosch globális piaci részesedésének növeléséhez nagyban hozzájárulhat a projekt során elvégzett kutatások alapján továbbfejlesztett keringtető szivattyú, valamint ventilátor egységek, amelyek az elektromos meghajtású gépjárművekbe is beépíthetők, maximálisan kielégítve az ilyen típusú autók által támasztott követelményeket. A Bosch piaci részesedés emelkedésének sikeréhez közvetve hozzájárulhat a szintén a pályázati projekt keretében kifejlesztésre kerülő élettartam tesztek átfutási idejének csökkentése, azok alapján a valós élettartamot előrejelző elméleti modellek. A kidolgozott megoldások által csökkennek a termékek validálásának költségei és átfutási ideje, növelve ezzel a cég versenyképességét.
A projekt eredményeként új, elektro-mobilitáshoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési kapacitások és kompetenciák jönnek létre Miskolcon a projekt konzorcium tagjainál. Ezen új kapacitások és kompetenciák további kutatás-fejlesztési tevékenységek, együttműködések alapjait képezik, valamint a Miskolcon tervezett sorozatgyártás közvetlen mérnöki támogatásának feltételeit is megteremtik. Fentiek által a fejlesztési projekt jelentősen hozzájárul Magyarország, és ezen belül Miskolc és térsége alacsony költségű termelési központ státuszból magas hozzáadott értékű termékeket előállító, kutatásfejlesztési tevékenységeket is végző központtá, a Bosch miskolci telephelyének globális vezető gyárrá (Lead Plant) válásához.