dokumentumok_03
Elnyert hazai és nemzetközi pályázatok

EFOP-3.6.2-16-2017-00007

EFOP-3.6.2-16-2017-00007 – Az intelligens, fenntartható és inkluzív társadalom fejlesztésének aspektusai: társadalmi, technológiai, innovációs hálózatok a foglalkoztatásban és a digitális gazdaságban

Általános adatok

Projekt címe

Támogató program

Széchenyi 2020 (2014-2020)

Felhívás kódja

EFOP-3.6.2-16-2017-00007

A projekt kezdő dátuma

2017.07.01.

Időtartam

2017.07.01. – 2021.06.30.

A projekthez megítélt támogatási összeg

1.489.070.000 Ft

A Miskolci Egyetem részére megítélt támogatási összeg

422.471.000 Ft

Konzorciumvezető

Szegedi Tudományegyetem

További konzorciumi partnerek

Budapesti Corvinus Egyetem, Miskolci Egyetem, Soproni Egyetem

A projekt átfogó célja egy sikeres nemzetközi beágyazódással bíró, interdiszciplináris kutatói hálózat működtetése a fenntartható és inkluzív társadalomfejlesztés területén. Ennek keretében sor kerül a hazai vagy tág értelemben vett kelet-európai innovációs mintázatok feltárására tanulási aspektusból, az európai tudományos hálózatokkal való kooperáció erősítésére, új együttműködések fejlesztésére, a jövőben kiemelkedő jelentőséggel bíró K+F területeken tudományos kapacitások erősítésével, fenntartható fejlesztésével.

A Miskolci Egyetem részéről 3 kar vesz részt a projekt megvalósításában: ÁJK, BTK és GTK. Az Állam- és Jogtudományi Kar esetében 3 munkacsoport jön létre: Civilisztikai kutatások; Az állam működésének innovatív vizsgálata; Kereskedelmi és gazdasági folyamatok vizsgálata. A Bölcsészettudományi Kar kutatási területe az alábbi: Társadalmi együttélési formák és normák, együttélési simulások és konfliktusok multikulturális környezetben. A Gazdaságtudományi Kar részéről az alábbi tématerületek mentén indul meg a kutatás: Új technológiai innovációk, digitális gazdaság hatása a városi életminőségre, a városok rugalmas ellenállóképességének vizsgálata az okos város alkalmazások tükrében; Társadalmi innováció szervezetközi / hálózati dimenzióinak vizsgálata; Társadalmi innováció szervezeti dimenzióinak vizsgálata.

infoblokk_ESZA