Újabb kötet a bölcsész hallgatótól

Fehér egyperc címmel jelent meg Lestár Márk, a Miskolci Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara magyar szakos hallgatójának második könyve.

• Hallgatóknak
2024. március 04.
Lestár Márk

A fiatal író első kötete Hullámcsend címmel jelent meg 2023 áprilisában. Az abban szereplő műveket a Balaton és Balatonszárszó ihlette. Második könyve, amelyet Örkény István egyperces novellái inspiráltak, a Fehér egyperc címet kapta.

A kötet 46 novellája hat hónap alatt készült el. Több érzést fogalmazok meg bennük, ezek tükröződnek a kötetben, de Örkény mellett többen is inspiráltak a mű elkészítéséhez

– mondta el Lestár Márk.

Szerelem, bosszúság, vágyakozás, boldogság, remény. Ezeket az érzéseket már átéltem és úgy éreztem, vannak olyanok, amiket érdemes megosztani másokkal is.

A szerző tervei szerint a következő könyve egy verseskötet lesz, amely a felnőtté válásról fog szólni.