A további együttműködési lehetőségeket vizsgálták a CiRCLETECH projekten belül a holland Delfti Műszaki Egyetem, a finn Lappeenranta–Lahti Műszaki Egyetem és a Miskolci Egyetem kutatói. A célja az volt, hogy megfogalmazzák a jövőbeli projektlehetőségeket, valamint elősegítsék olyan kutatócsoportok létrehozását, amelyek multidiszciplináris témákon dolgoznak.
A CiRCLETECH projekt fő célkitűzése, hogy átfogó támogató eszközökkel érdemben hozzájáruljon a konzorciumban együttműködő három partnerintézményben dolgozó kutatók és kutatásmenedzsment szakemberek szakmai fejlődéséhez a körforgásos gazdaság területén, valamint ehhez kapcsolódóan egy tudás- és kompetencia központ (CiRCLETECH HUB) létrehozása a Miskolci Egyetemen.
Ehhez kapcsolódva az elmúlt év zárásaként a további együttműködési lehetőségeket vizsgálták a partnerintézményekkel közösen Miskolcon.
„Olyan területeket kerestünk a műhelymunka során, hogy hogyan tudjuk a projekt folytatását megvalósítani további nemzetközi partnerek bevonásával.”
– mondta el Prof. Dr. Mucsi Gábor a Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar dékánja.
Az esemény is azok közé a rendezvények közé tartozik, amely a fenntartható fejlődés, a fenntartható természeti erőforrás gazdálkodás irányába szervez az egyetem.
„Novemberben is számos program házigazdái voltunk, amelyekkel nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is még szélesebb körben be tudtuk mutatni a Miskolci Egyetemen folyó munkákat a témakörben. Ez a program pedig ennek a folytatása is volt.”
– fejtette ki a kar dékánja.
Az együttműködési lehetőség mellett megfogalmazták a projekt jövőbeli lehetőségeit, valamint kutatócsoportokat hoztak létre, amelyek közösen dolgoznak a témákon.