- CHINOIN Gyógyszer-és Vegyészeti Termékek Gyára Zrt.
- HOLOCÉN TERMÉSZETVÉDELMI EGYESÜLET
- KITE Mezőgazdasági Szolgáltató és Kereskedelmi Zrt.
Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar által meghirdetett alapszak
A képzés célja geográfusok képzése, akik korszerű elméleti és alkalmazott földrajzi ismeretekkel rendelkeznek, melyekkel képesek a természeti, társadalmi, gazdasági és települési környezet térbeli és időbeli összefüggéseinek elemzésére, az eredmények szintetizálására, a szakterületükön önálló ismeretszerzésre, elsajátítva a korszerű földrajztudomány terepi, laboratóriumi és informatikai eszközeinek, szoftvereinek a használatát. A hallgatók képesek döntések előkészítésére, szakmai kérdések megválaszolására és szakfeladatok megoldására. Képesek arra, hogy alapszintű geográfiai ismereteiket természet- és környezetvédelmi, államigazgatási, gazdasági, statisztikai, turisztikai, idegenforgalmi területen alkalmazzák. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.
Geoinformatika specializáció
A specializációra épül a kar Geográfus mesterszakja. Kellő mélységű ismeretanyaggal rendelkeznek a minket körülvevő természeti és társadalmi-gazdasági környezet működéséről, ezáltal a korszerű, természettudományos szemléletmódjuk miatt a szakon végzettek alkalmasak komplex természettudományi és társadalomföldrajzi problémák feltárására, megértésére, megoldására. Lehetőség van továbbá földrajz tanári diploma megszerzésére is a kar Földrajz-Geoinformatika Intézete és a Bölcsészettudományi Kar együttműködése folytán.
Szakkal kapcsolatos kérdések
Szakkal kapcsolatos kérdések
A szakképzettséghez vezető tudományágak, szakterületek, amelyekből a szak felépül:
Természettudományi, humán és gazdasági ismeretek
Geográfusi szakmai ismeretek
A szakmai gyakorlat a képzés tantervében meghatározott egybefüggő legalább 6 hetes időtartamú szakmai tevékenység.
Az alapfokozat megszerzéséhez egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.
180 kredit
Karunk több mint 300 éves múltra tekint vissza, amely bizonyítja a szakembereink iránti folyamatos igényt. A fejlődő gazdaság miatt nő a nyersanyag-, energia- és vízigény, ezért a bányászatnak is alkalmazkodnia kell. A közeljövőben olyan globális kihívásokat kell megoldani, mint az alacsony szén-dioxid kibocsátás, a körforgásos gazdaság, a vízbányászat vagy a környezetbarát bányászat. Karunk oktatói és kutatói ezen kihívásokra és azok megoldására készítik fel hallgatóinkat!
A földrajz alapszakon a „BIGDATA” korszakában a természet-társadalom-gazdaság komplex megfigyelését, elemzését sajátíthatod el térinformatikai és távérzékelési eszközök segítségével.
Környezet-, táj- és természetvédelmi területen, vízgazdálkodási, földtani, talajtani, térképészeti területen, geoinformatikai, GPS fejlesztő cégeknél,vállalatoknál, terület-, település és infrastruktúra-fejlesztési projektekben, turisztikai-idegenforgalmi, közigazgatási területeken helyezkednek el végzett hallgatóink.
Műszaki Föld- és Környezettudományi Kar
„Fedezz fel többet FÖLDÜNKRŐL, amin élünk és amiből élünk!”
A földtudományok világa a 21. század legnagyobb környezeti, gazdasági, társadalmi problémáira, kihívásaira keres válaszokat és kínál megoldásokat. A természeti erőforrások, az ásványi nyersanyagok, az energiahordozók felkutatása, hosszú távú hasznosítása, megóvása és kezelése magas szintű mérnöki ismereteket igényel. Karunk a föld- és környezettudományok oktatásának legszélesebb spektrumát fogja át Magyarországon a bányászattól, a hulladékgazdálkodáson, a környezetvédelmen, az olaj- és gáziparon, valamint a földrajzon át egészen a geológiáig, geofizikáig és a hidrogeológiáig.
Szakfelelős